כחלק מתהליך הירידה במשקל ושימורו, וכחלק משמירה על אורח חיים בריא, עלינו להקפיד על תכנון סדר היום התזונתי שלנו, ולייצר תנאים סביבתיים אשר יאפשרו לנו לשמור בקלות על דפוסי האכילה הנכונים עבורנו. סביבה תומכת ואידיאלית מבחינה תזונתית תאפשר לנו להגיע מהר יותר ליעדים שלנו, ולשמר אותם, כחלק מאורח חיים לאורך זמן.

סביבה תומכת מבחינה תזונתית, מתחילה אצלנו במטבח, או יותר נכון, כבר בעגלת הקניות שלנו בסופר. בחירה נבונה של המזונות אשר נכניס לעגלת הקניות שלנו, וכפועל יוצא מכך של המזונות אשר יהיו במטבח הביתי שלנו, תאפשר לנו להיות ערוכים למצבים שונים, לשמור על גיוון בריא, ולהיצמד למסגרת תזונתית אפשרית ונוחה עבורנו, כזו אשר משרתת את מטרותינו ומקרבת אותנו אל היעדים אשר הצבנו בפינינו.

על מנת לעזור לכם לבצע את הבחירות הנכונות בהרכבתכם את עגלת הקניות שלכם, כתבנו עבורכם מדריך קצר המתייחס באופן פרקטי לתכולת העגלה, לשיטות על פיהן נרצה לבחור את המוצרים המועדפים בכל קטגוריה ולטיפים קלים לביצוע אשר יביאו לשיפור ערכה התזונתי של עגלת הקניות.

Slider
שתיה

קבוצה זו כוללת בתוכה את כל המשקאות – החל ממים, דרך משקאות
דיאטטיים, מיצים טבעיים, משקאות ממותקים וכלה במשקאות אלכוהוליים.
ההמלצה הגורפת הינה להרבות בשתיית מים, ולהימנע ככל הניתן מצריכה של משקאות אחרים.
יש לצרוך לפחות 8-10 כוסות מים ביום, ואף יותר מכך בתנאי חום או בימים
בהם מתבצע מאמץ גופני.
יש להמעיט ככל הניתן בצריכה של משקאות ממותקים, ואף להימנע מהם
לחלוטין במידת האפשר. המשקאות הממותקים אינם תורמים לבריאותנו ואין
להם כל ערך תזונתי. המשקאות הממותקים מכילים כמות לא מבוטלת של קלוריות – כ40-50 קק"ל
ל100 מ"ל, ובצריכה שאינה מוגבלת עלולים לגרום להשמנה, להפרעה
בפרופיל השומנים ולתחלואה נלווית נוספת.
יש לשים לב כי גם המשקאות החריפים מכילים כמות קלוריות לא מבוטלת,
ועלולים להוביל להשמנה בצריכה מופרזת.
ההמלצה לצריכת משקאות אלכוהוליים עומדת על עד משקה אחד ליום
לאישה ועד 2 משקאות לגבר ביום.

הטיפים שלנו:

1. במידה ואין בביתכם בר מים, הקפידו על קניית מים בעת עריכת הקניות. מים הינם מוצר חובה שיש לדאוג להימצאותו בבית, וללא הגבלה.

2. הקפידו על נשיאת בקבוק מים אישי במהלך היום. הקפידו כי גם הקרובים שלכם יישמו המלצה זו – זוהי דרך נפלאה לדאוג לנגישות המים בכל שעות היממה. במידה ואין בנמצא בקבוק מים אישי לכל אחד מבני הבית – קנו בקבוקים קטנים בעת עריכת הקניות בסופר.
3.במידת האפשר – נסו שלא להכניס בקבוקי שתיה מתוקה הביתה. בדרך זו, תפחיתו את הנגישות למשקאות הללו – הן עבורכם והן עבור כל בני ביתכם. הקפידו שעגלת הקניות שלכם תכיל כמה שפחות בקבוקים של שתיה מתוקה, ובמידת האפשר – שלא תכלול אותם כלל.

המוצרים שכדאי לקנות:

1. מים
2. סודה 
* נענע, לימון טרי ופירות טריים ליצירת מים בטעמים